• Hopp til innhold
  • Gå til bunntekst

Få 4 beauty essentials på kjøpet ved kjøp over 800 kr.SE MER

Gratis standard forsendelse for alle bestillinger over 500 kr
Søk Forklaring
Clarins
Hamburgermeny
  • Høstsalg
  • Hva er nytt
  • Hudpleie
  • Kroppspleie
  • Sminke
  • Gaver
  • Tilbud
  • Siste sjanse
  • Clarins fra Innsiden
  • Tjenester
  1. Hjem
  2. SPOR PRODUKTET DITT

SPOR PRODUKTET DITT

(58) Les mer Les mindre
Living beautifully betyr også å bry seg om miljøet og sosiale saker. Derfor har vi skapt Clarins T.R.U.S.T.-plattformen (traceability- responsibility - uniqueness - security -transparency) som gjør at du kan spore Clarins-produktene dine fra åkeren til deg.

Du kan se hvordan ingrediensene ble dyrket, under hvilke forhold (økologisk, Fair Trade, Domaine Clarins) – og hvordan produktet ble skapt, fra tilberedningen av formelen til forsendelse av produktet.

Dette sporbarhetstiltaket passer perfekt med Clarins‘ verdier for åpenhet som har vært i kjernen av merkevarens suksess. Ved å bruke smarttelefonkameraet ditt kan du skanne QR-koden på emballasjen, så videresendes du rett til produktsiden på nettstedet vårt. Der kan du klikke på Clarins T.R.U.S.T.-koblingen og spore reisen til produktet – hvor det kommer fra, anskaffelsen  og se hvordan Clarins lever opp til verdiene sine for åpenhet. For å understreke forpliktelsen vår er alle dataene sikre i en blokkjede. Live beautifully, live sustainably!
DOUBLE SERUM 3 Størrelser Nåværende pris kr 1.020,00 Ranket 4.7557 stjerner av 5
Bestselger
DOUBLE SERUM
DOUBLE SERUM
3 Størrelser
Fra
Nåværende pris kr 1.020,00
kr 1.020,00
(kr 3.400,00/100ml)

Double Serum målretter aldringstegn knyttet til naturlig aldring og aldringstegn som skyldes livsstil og miljø.

Super Restorative Day Cream All Skin Types 50 ml Tidligere pris kr 1.160,00 Nåværende pris kr 870,00 Ranket 4.7194 stjerner av 5
Bestselger
Super Restorative Day Cream All Skin Types Super Restorative Day Cream All Skin Types
Super Restorative Day Cream All Skin Types
50 ml
Tidligere pris kr 1.160,00
kr 1.160,00
Nåværende pris kr 870,00
kr 870,00
(kr 1.740,00/100ml)

Den løftende dagkremen som motvirker rynker og slapphet fra 50 år.

Super Restorative Night Cream All Skin Types 50 ml Tidligere pris kr 1.225,00 Nåværende pris kr 918,75 Ranket 4.7471 stjerner av 5
Bestselger
Super Restorative Night Cream All Skin Types Super Restorative Night Cream All Skin Types
Super Restorative Night Cream All Skin Types
50 ml
Tidligere pris kr 1.225,00
kr 1.225,00
Nåværende pris kr 918,75
kr 918,75
(kr 1.837,50/100ml)

Den løftende nattkremen som motvirker rynker og slapphet fra 50 år.

Super Restorative Day Cream Very Dry Skin 50 ml Tidligere pris kr 1.160,00 Nåværende pris kr 870,00 Ranket 4.7739 stjerner av 5
Bestselger
Super Restorative Day Cream Very Dry Skin Super Restorative Day Cream Very Dry Skin
Super Restorative Day Cream Very Dry Skin
50 ml
Tidligere pris kr 1.160,00
kr 1.160,00
Nåværende pris kr 870,00
kr 870,00
(kr 1.740,00/100ml)

Den løftende dagkremen for tørr hud som motvirker rynker og slapphet fra 50 år.

Gentle Renewing Cleansing Mousse 2 Størrelser Tidligere pris kr 150,00 Nåværende pris kr 112,50 Ranket 4.7902 stjerner av 5
Bestselger
Gentle Renewing Cleansing Mousse
Gentle Renewing Cleansing Mousse
2 Størrelser
Fra
Tidligere pris kr 150,00
kr 150,00
Nåværende pris kr 112,50
kr 112,50
(kr 225,00/100ml)

Denne skummende moussen fjerner sminke skånsomt og gjenoppretter gløden i livløs hud samtidig som huden etterlates ren og med en følelse av å ha blitt fornyet.

One-Step Gentle Exfoliating Cleanser 125 ml Tidligere pris kr 375,00 Nåværende pris kr 281,25 Ranket 4.2548 stjerner av 5
Bestselger
One-Step Gentle Exfoliating Cleanser
One-Step Gentle Exfoliating Cleanser
125 ml
Tidligere pris kr 375,00
kr 375,00
Nåværende pris kr 281,25
kr 281,25
(kr 225,00/100ml)

Denne oppfriskende eksfolierende rensen fjerner sminke, renser og eksfolierer skånsomt, samtidig som balansen i huden opprettholdes.

sales

Eksklusivt tilbud

Få 4 eksklusive gaver og en sminkeveske.

30. september får du 4 eksklusive produkter og en sminkeveske når du handler for minst 1 200kr

HANDLE NÅ
Cleansing Micellar Water 2 Størrelser Tidligere pris kr 185,00 Nåværende pris kr 138,75 Ranket 3.4113 stjerner av 5
Bestselger
Cleansing Micellar Water
Cleansing Micellar Water
2 Størrelser
Fra
Tidligere pris kr 185,00
kr 185,00
Nåværende pris kr 138,75
kr 138,75
(kr 138,75/100ml)

Det friske micellarvannet som fjerner sminke i ett trinn samtidig som det bidrar til å opprettholde balansen i huden.

Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types 50 ml Tidligere pris kr 725,00 Nåværende pris kr 543,75 Ranket 4.5867 stjerner av 5
Bestselger
Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types
Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types
50 ml
Tidligere pris kr 725,00
kr 725,00
Nåværende pris kr 543,75
kr 543,75
(kr 1.087,50/100ml)

Utglattende og glødgivende krem. Smeltende tekstur. Beriket med [NIACINAMIDE + STRANDSTIKLEEKSTRAKT]

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15 50 ml Tidligere pris kr 535,00 Nåværende pris kr 401,25 Ranket 4.7671 stjerner av 5
Bestselger
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15 Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15
50 ml
Tidligere pris kr 535,00
kr 535,00
Nåværende pris kr 401,25
kr 401,25
(kr 802,50/100ml)

Den fuktighetsgivende dagkremen med antioksidanter og UV-beskyttelse.

Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream 50 ml Tidligere pris kr 560,00 Nåværende pris kr 420,00 Ranket 4.7454 stjerner av 5
Bestselger
Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
50 ml
Tidligere pris kr 560,00
kr 560,00
Nåværende pris kr 420,00
kr 420,00
(kr 840,00/100ml)

Nattkremen som gir fuktighet og fylde.

Tonic Bath & Shower Concentrate 2 Størrelser Tidligere pris kr 210,00 Nåværende pris kr 157,50 Ranket 4.2634 stjerner av 5
Tonic Bath & Shower Concentrate
Tonic Bath & Shower Concentrate
2 Størrelser
Fra
Tidligere pris kr 210,00
kr 210,00
Nåværende pris kr 157,50
kr 157,50
(kr 78,75/100ml)

Dusjgelen med eteriske oljer som rengjør og toner.

Tonic Treatment Oil - Firming/Toning 100 ml Tidligere pris kr 580,00 Nåværende pris kr 435,00 Ranket 4.8036 stjerner av 5
Bestselger
Tonic Treatment Oil - Firming/Toning Tonic Treatment Oil - Firming/Toning
Tonic Treatment Oil - Firming/Toning
100 ml
Tidligere pris kr 580,00
kr 580,00
Nåværende pris kr 435,00
kr 435,00
(kr 435,00/100ml)

En oppstrammende kroppsolje som toner og forbedrer elastisiteten, ideell for fjerning av strekkmerker. 100% rene planteekstrakter

Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types 50 ml Tidligere pris kr 765,00 Nåværende pris kr 573,75 Ranket 4.7135 stjerner av 5
Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types
Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types
50 ml
Tidligere pris kr 765,00
kr 765,00
Nåværende pris kr 573,75
kr 573,75
(kr 1.147,50/100ml)

Utglattende og revitaliserende nattkrem beriket med [NIACINAMIDE + STRANDSTIKLEEKSTRAKT]. Behagelig tekstur.

Santal Treatment Oil - Dry Skin 30 ml Tidligere pris kr 465,00 Nåværende pris kr 348,75 Ranket 4.6809 stjerner av 5
Santal Treatment Oil - Dry Skin Santal Treatment Oil - Dry Skin
Santal Treatment Oil - Dry Skin
30 ml
Tidligere pris kr 465,00
kr 465,00
Nåværende pris kr 348,75
kr 348,75
(kr 1.162,50/100ml)

Balanserende oljer laget av 100% rene planteekstrakter

Gentle Eye Make-Up Remover 125 ml Tidligere pris kr 290,00 Nåværende pris kr 217,50 Ranket 4.1932 stjerner av 5
Bestselger
Gentle Eye Make-Up Remover Gentle Eye Make-Up Remover
Gentle Eye Make-Up Remover
125 ml
Tidligere pris kr 290,00
kr 290,00
Nåværende pris kr 217,50
kr 217,50
(kr 174,00/100ml)

Sminkefjerneren for sensitive øyne som fjerner sminken skånsomt.

Super Restorative Night Cream Very Dry Skin 50 ml Tidligere pris kr 1.225,00 Nåværende pris kr 918,75 Ranket 4.8623 stjerner av 5
Super Restorative Night Cream Very Dry Skin Super Restorative Night Cream Very Dry Skin
Super Restorative Night Cream Very Dry Skin
50 ml
Tidligere pris kr 1.225,00
kr 1.225,00
Nåværende pris kr 918,75
kr 918,75
(kr 1.837,50/100ml)

Den løftende nattkremen for tørr hud som motvirker rynker og slapphet fra 50 år.

Instant Eye Make-Up Remover 2 Størrelser Tidligere pris kr 160,00 Nåværende pris kr 120,00 Ranket 3.7661 stjerner av 5
Bestselger
Instant Eye Make-Up Remover
Instant Eye Make-Up Remover
2 Størrelser
Fra
Tidligere pris kr 160,00
kr 160,00
Nåværende pris kr 120,00
kr 120,00
(kr 240,00/100ml)

Den tofasede øyesminkefjerneren som skånsomt fjerner vannfast sminke.

Shower Gel - Eau des Jardins 200 ml Tidligere pris kr 260,00 Nåværende pris kr 195,00 Ranket 4.6324 stjerner av 5
Shower Gel - Eau des Jardins Shower Gel - Eau des Jardins
Shower Gel - Eau des Jardins
200 ml
Tidligere pris kr 260,00
kr 260,00
Nåværende pris kr 195,00
kr 195,00
(kr 97,50/100ml)

En duftende dusjgel med den oppløftende duften av Eau des Jardins eteriske oljer.

Precious La Lotion - Treatment Essence 150 ml Nåværende pris kr 1.350,00 Ranket 4.75 stjerner av 5
Precious La Lotion - Treatment Essence Precious La Lotion - Treatment Essence
Precious La Lotion - Treatment Essence
150 ml
Nåværende pris kr 1.350,00
kr 1.350,00
(kr 900,00/100ml)

En frisk og nyttig Essence-Lotion: en viktig forbehandling som klargjør huden slik at den kan dra full nytte av kremene.

Super Restorative Balm For Abdomen and Waist 200 ml Tidligere pris kr 745,00 Nåværende pris kr 558,75 Ranket 4.4286 stjerner av 5
Super Restorative Balm For Abdomen and Waist Super Restorative Balm For Abdomen and Waist
Super Restorative Balm For Abdomen and Waist
200 ml
Tidligere pris kr 745,00
kr 745,00
Nåværende pris kr 558,75
kr 558,75
(kr 279,38/100ml)

Balmen som former og bidrar til å redefinere områder som er utsatt for slapp hud, spesielt for kvinner over 50.

Velvet Cleansing Milk 4 Størrelser Tidligere pris kr 185,00 Nåværende pris kr 138,75 Ranket 4.2019 stjerner av 5
Velvet Cleansing Milk
Velvet Cleansing Milk
4 Størrelser
Fra
Tidligere pris kr 185,00
kr 185,00
Nåværende pris kr 138,75
kr 138,75
(kr 138,75/100ml)

Den silkemyke rensemelken som fjerner sminke, pleier og bidrar til å opprettholde balansen i huden.

Du har sett på 21 av 58 produkter

Last inn mer

Dette vil du finne på T.R.U.S.T.

Gjelder Clarins T.R.U.S.T.-plattformen for både hudpleie- og sminkeprodukter?
For øyeblikket gjelder Clarins T.R.U.S.T.-plattformen kun hudpleieprodukter. Utrullingen av Clarins T.R.U.S.T. vil være progressiv, men Clarins har gjort det til en prioritet å innlemme ingredienser i hudpleieformler på kort sikt.

Vil alle hudpleieproduktene fra Clarins bli inkludert?
Clarins T.R.U.S.T.-plattformen er basert på blokkjedeteknologi, som kun gjelder produkter laget av Clarins. Målet vårt er å innlemme alle hudpleieproduktene våre i Clarins T.R.U.S.T. innen 2025, med unntak av produkter laget av underleverandører, produsert av uavhengige selskaper. Vi arbeider med underleverandører når produktutviklingen krever bestemte ferdigheter eller prosesser som ikke kan utføres på fabrikken vår i Pontoise. Alle produkter fra underleverandører oppfyller de samme strenge kvalitetskravene som produkter utviklet internt.

Ingredienser og formler

Vil alle ingrediensene i produktformlene bli sporbare på Clarins T.R.U.S.T.?
For øyeblikket gjelder Clarins T.R.U.S.T.-plattformen kun for plantebaserte ingredienser – grunnlaget for våre ansvarlige anskaffelser. Informasjon om andre ingredienser i formelen – som konserveringsmidler, fortykningsmidler eller solbeskyttelse – vises for hvert produkt på Clarins‘ nettsted.

Hvorfor anskaffer ikke Clarins planter bare i Frankrike?
Hos Clarins prioriterer vi anskaffelser i Frankrike når det er mulig. Noen ganger er det imidlertid bare planter fra andre steder som har de bestemte egenskapene fytokjemikerne er ute etter. Anskaffelse av visse ingredienser fra land med en lav indeks for menneskelig utvikling (HDI, Human Developing Index) gjør det mulig for oss å støtte en rekke fairtrade-programmer rundt om i verden, på Madagaskar og i Burkina Faso for å nevne to. Dette hjelper oss med å oppmuntre lokalbefolkningen til å utvikle kunnskap og ferdigheter og den lokale økonomien, samtidig som vi respekterer lokale ressurser.

Partnere og økologisk jordbruk

Hva står «CCF» (Certified Clarins Farm) for?
Partnere som er merket med «CCF», oppfyller de høyeste kravene for anskaffelse av planter som definert i Clarins’ retningslinjer for ansvarsfulle anskaffelser. Tilgjengelig på Clarins.no. Kriteriene er: sertifisert økologisk jordbruk + sporbarhet helt ned til innhøstingsområdet + en langvarig kontrakt mellom Clarins og leverandøren.

Hvorfor bruker ikke Clarins bare økologiske ingredienser?
Clarins‘ retningslinjer for ansvarsfulle anskaffelser er basert på kriterier som brukes for regenerative jordbrukspraksiser, som er enda strengere enn dem som brukes for å garantere økologiske ingredienser. For å kunne bli klassifisert i samsvar med regenerativt jordbruk, må prosessene og ingrediensene beskytte miljøet samtidig som de respekterer lokalbefolkningen, en forpliktelse i tråd med Clarins‘ filosofi.
Når det er sagt, prioriterer Clarins planteekstrakter som er innhøstet fra sertifisert økologisk jordbruk. For tiden består 59 % av vårt Herbarium av økologiske planter. Vi har som mål å nå 80 % innen 2025.
For ingredienser som verken er økologisk dyrket eller sertifisert økologisk, jobber vi så mye som mulig for å gjøre dem økologiske sammen med leverandørene våre. I 2021 har vi hjulpet og bekreftet 13 overganger til økologisk jordbruk.

Produksjon og produktsikkerhet

Hva betyr produksjonsdatoen i Clarins T.R.U.S.T.?
Produksjonsdatoen viser til datoen da produktet ble pakket. Med andre ord, datoen da produktet ble fylt.

Hvor lenge er det trygt å bruke produktet?
Hos Clarins er holdbarhetsperioden for all kosmetikken vår angitt til 36 måneder når den oppbevares riktig, med mindre det står noe annet på emballasjen. Se periode etter åpning-merket (ofte i form av en krukke med et tall ved siden av) på baksiden av emballasjen vår for å se hvor mange måneder produktet ditt minst kan brukes etter åpning.

Filter

Sorter etter

Du kan ikke legge produktet i handlekurven.